Baza prawa podatkowego
- Zobowiązania podatkowe
- Postępowanie podatkowe
- Karta podatkowa
- Podatek od towarów i usług
- Podatek akcyzowy
- Znaki akcyzy
- Podatek dochodowy od osób fizycznych
- Podatek dochodowy od osób prawnych
- Podatek leśny
- Podatek od gier
- Opłata od posiadania psów
- Opłata targowa
- Opłata administracyjna
- Podatek od spadków i darowizn
- Międzynarodowe prawo podatkowe
- Rachunkowość
- Podatkowa księga przychodów i rozchodów
- Doradztwo podatkowe
- Administracja podatkowa
- Ewidencja podatników
- Ustawa Karna Skarbowa
- Podatek od czynności cywilnoprawnych
- Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych
- Czynności sprawdzające
- Tajemnica skarbowa
- Podatek rolny
- Opłata skarbowa
- Kontrola skarbowa
- Egzekucja podatkowa
- Podatek od środków transportowych
- Słownik pojęć
- Podatek od nieruchomości
Aktualności
VAT i akcyza | Prawo gospodarcze | Postępowanie podatkowe | Inne | Podatki - zagadnienia ogólne | Podatki obrotowe | Podatki majątkowe | Podatki i opłaty lokalne | Podatki dochodowe i przychodowe | Finanse publiczne |
Aktualności dla tagu: zwolnienie podatek od towarów i usług
Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług - zwolnienie z VAT
W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów pojawił się projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (UC56).
Podatek VAT jednak nie dla komorników?
W dniu 6 lipca 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi uchylił 11 interpretacji indywidualnych Ministra Finansów uznających, że czynności wykonywane przez komorników sądowych podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy komornicy sądowi powinni być uznawani za podatników podatku od towarów i usług?
Od 1 października komornicy mają płacić podatek VAT. Minister Finansów w czerwcu zmienił interpretację dotychczasowych przepisów uznając, że usługi komornicze będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT. Resort uznał bowiem, że wykonując czynności egzekucyjne komornicy prowadzą działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o VAT, więc występują w charakterze podatników.
Rada UE przedłużyła zwolnienia z VAT do dnia 31 grudnia 2018 r.
Do 31 grudnia 2018 r. Polska może stosować zwolnienie z VAT podatników, których roczny obrót nie przekracza równowartości 30 000 euro w walucie krajowej.
Do jutra (8 maja) księgowi mogą wrócić do zwolnienia z VAT
Księgowi mogą korzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej oraz ze zwolnienia z VAT ze względu na wysokość obrotów. Przypominamy, że do jutra (tj. 8 maja br.) osoby, które zastosowały się do poprzedniego stanowiska Ministerstwa Finansów i zarejestrowały się do VAT, mogą wrócić do zwolnienia składając stosowne zawiadomienie.
MF: Termin ponownego skorzystania ze zwolnienia VAT
Podatnik może ponownie skorzystać ze zwolnienia z VAT od początku dowolnego miesiąca, następującego po wyznaczonym w art. 113 ust. 11 ustawy o podatku od towarów i usług okresie karencji również w świetle przepisów w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2014 r. Interpretacja ogólna Ministra Finansów z dnia 24 kwietnia 2015 r., PT3.8101.4.2015.LBE.72.
Interpretacja ogólna w spr. zwolnienia z VAT biur rachunkowych
Ministerstwo Finansów prowadzi prace nad wydaniem interpretacji ogólnej Ministra Finansów w sprawie zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o podatku od towarów i usług wobec podmiotów wykonujących usługi związane z obsługą rachunkowo-księgową – poinformował MF w odpowiedzi na interpelacje poselską nr 31300/2015.
Usługi telemedycyny nie będą korzystać ze zwolnienia z VAT
Usługi telemedycyny w zakresie e-rehabilitacji, e-szkoły rodzenia, e-pielęgniarki, e-położnej, e-lekarza, e-psychologa, e-logopedy, e-psychiatry nie korzystają ze zwolnienia z VAT. Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z dnia 31 grudnia 2014 r., nr IBPP3/443-1156/14AŚ.