Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

strona główna -> aktualności

Aktualności

rss

VAT i akcyza Prawo gospodarcze Postępowanie podatkowe Inne Podatki - zagadnienia ogólne Podatki obrotowe Podatki majątkowe Podatki i opłaty lokalne Podatki dochodowe i przychodowe Finanse publiczne

Aktualności dla tagu: opodatkowanie gier hazardowych

Kategoria: Inne 2018-03-30

Rejestr domen pomaga w walce z internetowym hazardem

Dostawcy Internetu od 1 lipca 2017 r. mają nowe obowiązki dotyczące uniemożliwiania dostępu do stron internetowych z hazardem. To krok przewidziany w nowelizacji ustawy hazardowej z 2016 r., który ma zapewniać większe bezpieczeństwo graczom oraz zwalczać zagrożenia związane z nielegalnym hazardem.

Tagi: Ministerstwo Finansów, działania ministerstwa finansów, internet, opodatkowanie gier hazardowych, ustawa o grach hazardowych

Kategoria: Inne 2017-04-10

Wzmożone kontrole hazardowe

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami przeprowadzili operację masowych kontroli lokali, w których urządzano gry hazardowe. Dotarli do 3 tys. lokali, łącznie zatrzymali 450 automatów do gier. Oznacza to, że większość organizatorów gier wycofało automaty jeszcze przed wejściem w życie nowych przepisów o hazardzie.

Tagi: opodatkowanie gier hazardowych, Krajowa Administracja Skarbowa, ustawa o grach hazardowych, gry na automatach


Kategoria: Inne 2017-03-31

Ważne zmiany na rynku hazardowym od 1 kwietnia

1 kwietnia 2017 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych. Zwiększy ona ochronę graczy i ograniczy szarą strefę w gospodarce.

Tagi: Kodeks karny skarbowy, przestępstwo skarbowe, postępowanie karne skarbowe, podatek od gier, opodatkowanie gier hazardowych, ustawa o grach hazardowych

Kategoria: Inne 2017-03-21

Nowelizacja ustawy hazardowej

Ochrona graczy przed negatywnymi skutkami hazardu oraz ograniczenie szarej strefy w grach hazardowych – to główne cele nowelizacji ustawy hazardowej. Nowe przepisy wejdą w życie 1 kwietnia 2017 r.

Tagi: opodatkowanie gier hazardowych, ustawa o grach hazardowych, gry na automatach


Kategoria: Podatki obrotowe 2016-05-26

Zmiany ustawy hazardowej

Zapewnienie jak najwyższego poziomu ochrony graczy przed negatywnymi skutkami hazardu oraz ograniczenie występowania zjawiska „szarej strefy" w środowisku gier hazardowych – to główne cele projektu nowelizacji ustawy hazardowej.

Tagi: opodatkowanie gier hazardowych

Kategoria: Inne 2015-09-06

Zmiana właściwości w zakresie zapłaty podatku od gier

Projektowane rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie właściwości urzędów celnych i izb celnych w zakresie podatku od gier zostało przygotowane w związku z potrzebą dostosowania przepisów wykonawczych ustawy o grach hazardowych do zmian dotyczących wyznaczenia organu Służby Celnej właściwego do wykonywania niektórych zadań Służby Celnej oraz określenia terytorialnego zasięgu jego działania.

Tagi: nowelizacja, podatek od gier, opodatkowanie gier hazardowych


Kategoria: Inne 2015-06-16

Nowe regulacje dot. podatku od gier

W piątek 12 czerwca br. Sejm przyjął nowelizację ustawy o grach hazardowych, wprowadzającą m.in. wyraźny zakaz sumowania podstaw opodatkowania podatkiem od gier. Nowe rozwiązania są zgodne z orzecznictwem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz wychodzą naprzeciw postulatom KE.

Tagi: Minister Finansów, nowelizacja, podatek od gier, opodatkowanie gier hazardowych