Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

strona główna -> aktualności

Aktualności

rss

VAT i akcyza Prawo gospodarcze Postępowanie podatkowe Inne Podatki - zagadnienia ogólne Podatki obrotowe Podatki majątkowe Podatki i opłaty lokalne Podatki dochodowe i przychodowe
Kategoria: Postępowanie podatkowe 2014-02-24

Zaniechanie poboru opłaty skarbowej

Ministerstwo Finansów poinformowało, że 23 lutego w życie weszło rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 13 lutego 2014 r. w sprawie zaniechania poboru opłaty skarbowej (Dz. U. z 2014 r., poz. 224). 

Rozporządzenie reguluje kwestię zaniechania poboru opłaty skarbowej od decyzji w sprawie przyznania dodatku energetycznego, wydawanej na wniosek odbiorcy wrażliwego energii elektrycznej, o którym mowa w ustawie –Prawo energetyczne.

Warto wspomnieć, że zryczałtowany dodatek energetyczny został wprowadzony nowelizacją ustawy – Prawo energetyczne z września 2013 r. Decyzje w sprawie przyznania dodatku wydawane są na wniosek, na podstawie Kodeksu postępowania administracyjnego, co oznacza że powinny one podlegać opłacie skarbowej, tymczasem są z niej zwolnione.

Zaniechanie to ma zastosowanie do wszystkich decyzji wydawanych na wnioski złożone od 1 stycznia 2014 r.

 

Tagi: opłata skarbowa zaniechanie dodatek energetyczny


Zobacz pozostałe wpisy