Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

strona główna -> aktualności

Aktualności

rss

VAT i akcyza Prawo gospodarcze Postępowanie podatkowe Inne Podatki - zagadnienia ogólne Podatki obrotowe Podatki majątkowe Podatki i opłaty lokalne Podatki dochodowe i przychodowe Finanse publiczne
Kategoria: Inne 2017-11-20

Kazus podatkowy 2/2017

W listopadzie br. ukazał się drugi już numer „Kazusu podatkowego”. To wyjątkowe czasopismo gdyż jego celem nie jest popularyzacja teoretycznych rozważań nad materią podatkową, lecz rzeczowe i profesjonalne spojrzenie na aktualne problemy, które wiążą się ze stosowaniem prawa podatkowego w praktyce.

Najczęściej źródłem wiedzy podatkowej są z jednej strony profesjonalne wydawnictwa, oparte na wnikliwych, ale bardzo obszernych i zawiłych opiniach podatkowych. Z drugiej strony natomiast, krótkie artykuły praktyczne, publikowane na stronach internetowych. W jednym i w drugim przypadku spotykamy się ze skrajnością, która czyni przyswajaną treść nie do końca satysfakcjonującą. Otrzymujemy albo za mało wiedzy praktycznej (profesjonalne wydawnictwa) albo wiedza ta jest pozbawiona wnikliwej analizy merytorycznej (artykuły w Internecie), co utrudnia jej stosowanie w praktyce. W przypadku wydawnictw naukowych artykuły są bardzo długie i wymagające czasu dla analizy ich treści. Często pisane językiem zawiłym, ponieważ głównym celem autorów publikacji jest praca naukowa a nie praktyczna porada. Z kolei artykuły publikowane w Internecie obarczone są zawsze ryzykiem ich aktualności, rzetelności oraz często dotknięte są wadą anonimowości autora co bezpośrednio wpływa na ich wiarygodność.

Pismo ma za zadanie dostarczyć kompleksową wiedzę podatkową w zakresie materialnego prawa podatkowego z uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa oraz stanowiska doktryny.

Celem naszym jest również zasugerowanie rozstrzygnięcia kontrowersyjnych zagadnień podatkowych osobom, które nie mają czasu na czytanie długich artykułów oraz przeglądanie dziesiątek stron internetowych. Założeniem systemowym „Kazusu podatkowego” są więc krótkie teksty, które skupiają się na rzeczach istotnych. Wprowadzenie rubryki „Spór podatkowy” to forma prezentowania subiektywnych rozstrzygnięć zagadnień podatkowych budzących najwięcej kontrowersji.

Kazus Podatkowy to:

  • aktualna wiedza w zakresie bieżących zagadnień podatkowych,
  • analiza kontrowersyjnych problemów,
  • przejrzysty układ z podziałem na branże,
  • najlepsi autorzy-praktycy,
  • zwięzła forma prezentowanych informacji,
  • przedstawiamy rozwiązania, a nie czysto teoretyczne rozważania.

Obecnie nie ma na rynku wydawnictwa, które odważyłoby się prezentować jasno i przejrzyście subiektywne poglądy autorów w danym temacie. Mamy nadzieję, iż „Kazus podatkowy” spełni Państwa oczekiwania oraz że będzie przydatnym narzędziem w codziennej praktyce stosowania prawa podatkowego.

Poniżej znajduje się link do strony, z której można pobrać bezpłatne egzemplarze dwumiesięcznika: KAZUS PODATKOWY.

 

Źródło: www.taxpress.com.pl; stan na dzień: 20 listopada 2017 r.

Tagi: doradztwo podatkowe prawo podatkowe publikacja Kazus podatkowy czasopismo nowość doktryna praktyka


Zobacz pozostałe wpisy